Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

DKF - "Lewiatan"

DKF - "Lewiatan" w Rzeszowskie kina

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Rzeszowskie kina - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
wtorek, 25 listopada 2014
Start:
19:00
Wstęp:
bilety
Cena:
10 zł

Brałeś udział w wydarzeniu DKF - "Lewiatan"? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

DKF - "Lewiatan" - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

„LEWIATAN” W DYSKUSYJNYM KLUBIE FILMOWYM „ZORZA”

Antyrosyjski i niedopuszczony na ekrany rosyjski kandydat do Oscara.
Lewiatan to czwarty, uznany za najlepszy i najbardziej odważny film fabularny w karierze Andrieja Zwiagincewa, znanego w Polsce z filmów "Elena", "Powrót", "Wygnanie". To współczesny filmowy dramat z elementami czarnej komedii. Ten ciekawy przykład metaforycznej satyry o współczesnej Rosji, pełnej głębokiej ironii jest współczesną wersją Księgi Hioba, nagrodzoną na festiwalu w Cannes w 2014 roku Nagrodą za Najlepszy Scenariusz. W filmie wykorzystano przepiękną muzykę Philipa Glassa z opery "Echnaton", która w doskonały sposób oddaje atmosferę filmu.
Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri – znajomy prawnik z Moskwy, który wie jak uratować majątek Koli. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna. Sytuacja się komplikuje, gdy prawnik okazuje się kochankiem Lili. Brutalna miasteczkowa klika zmusza go do wyjazdu, a rodzina Koli zostaje sam na sam z bezwzględnym, pożerającym wszystko Lewiatanem, którym okazuje się współczesna Rosja.
Wybrane nagrody i wyróżnienia:
2014 – Nagroda za Najlepszy Scenariusz MFF Cannes
2014 – T-Mobile Nowe Horyzonty
2014 – Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Zwiastun filmu:
"LEWIATAN" zwiastunOdtwórz

» "LEWIATAN" zwiastun

"Lewiatan" w kinach od 14 listopada!

reż. Andriej Zwiagincew, Rosja 2014, 140 min

Strona filmu:
http://www.againstgravity.pl/lewiatan

Ostatnia modyfikacja: 2014-11-13 15:52:36 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz