Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Gottland

Gottland w Rzeszowskie kina

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Rzeszowskie kina - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
piątek, 12 grudnia 2014
Start:
18:30
Wstęp:
bilety
Cena:
11 zł

Brałeś udział w wydarzeniu Gottland? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Gottland - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

W ramach rozpoczynającego się nowego cyklu filmowego „Nie przegap!” Kino Zorza zaprezentuje niezwykły, faularyzowany dokument o powojennej Czechosłowacji i Czechach – „Gottland”.

Cykl filmowy „Nie przegap!” to comiesięczne projekcje filmów wyjątkowych pod względem artystycznym i treściowym, ale jednocześnie takich, które nie doczekały się regularnych seansów na ekranach rzeszowskich kin; zostały całkowicie pominięte, albo ich projekcje były jednostkowe, co sprawiło, że mogłby umknąć naszej uwadze. A nie powinny. „Nie przegap!” to projekcje o dogodnej porze, dogodnej dacie i dogodnej cenie. Odbywać się będą zawsze w piątkowe wieczory przy cenie biletów 11 złotych.
"Gottland" to pełnometrażowy film dokumentalny oraz seria dokumentalnych epizodów opartych na bestsellerowym zbiorze reportaży Mariusza Szczygła pod tym samym tytułem (zwycięzca Plebiscyt Czytelników Nagrody Literackiej Nike oraz zdobywca tytułu Europejskiej Książki Roku 2009). Zainspirowani książką dokumentaliści, studenci słynnej praskiej szkoły filmowej FAMU, z wnikliwością przyglądają się powojennej Czechosłowacji i Czechom i poszukują narodowych bohaterów - tak zapomnianych, jak i nigdy nieodkrytych oraz tych, których z kart historii brutalnie wymazano. Wychodząc od wydarzeń z okresu Pierwszej Republiki Czechosłowackiej i II wojny światowej, przez lata 50. i 60., a na okresie normalizacji kończąc, stawiają pytanie o współczesne konsekwencje przełomowych wydarzeń. Czy jednak zawsze trafnie rozpoznajemy, które zdarzenia były kluczowe, a ich echo wybrzmiewa do dziś? Kto w opowieści, którą wydaje nam się, że znamy, tak naprawdę jest bohaterem, a kto zdrajcą?

Czas trwania: 100 min

Poleca: Dyskusyjny Klub Filmowy „Zorza”
Serdecznie zapraszamy!
Ostatnia modyfikacja: 2014-12-01 11:49:07 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz