Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Projekcja filmu "Był jazz" w DKF Zorza

Projekcja filmu "Był jazz" w DKF Zorza w Rzeszowskie kina

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Rzeszowskie kina - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
wtorek, 16 grudnia 2014
Start:
19:00
Wstęp:
bilety
Cena:
10 zł

Brałeś udział w wydarzeniu Projekcja filmu "Był jazz" w DKF Zorza? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Projekcja filmu "Był jazz" w DKF Zorza - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

„BYŁ JAZZ” W DYSKUSYJNYM KLUBIE FILMOWYM „ZORZA”
+ SPOTKANIE Z REŻYSEREM FELIKSEM FALKIEM

"Był jazz" jest swoistym hołdem dla pierwszych, "podziemnych" zespołów, próbujących w stalinowskiej Polsce grać zakazaną "czarną" muzykę amerykańską. Kanwą scenariusza są autentyczne dzieje słynnej łódzkiej grupy "Melomani" pod wodzą Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.

Do Łodzi przyjeżdża Jacek Karpiński. Zatrzymuje się w domu Witka, który wspólnie z kolegami gra w zespole muzycznym. Chłopcy wieczorami ćwiczą zakazaną muzykę jazzową. Jednak jazz doprowadza do tego, że często tracą pracę, są szykanowani. Mimo tego ciągla grają te zakazane utwory.

O autorze filmu Feliksie Falku: Polski reżyser i scenarzysta, filmowy i teatralny, dramatopisarz, artysta plastyk. Twórca osławionego dzieła Kina Moralnego Niepokoju - „Wodzirej” z Jerzym Stuhrem, oraz nagrodzonego Złotymi Lwami w Gdyni „Komornika” z Andrzejem Chyrą. Urodził się 25 lutego 1941 roku w Stanisławowie. Zanim zdobył wykształcenie na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi (1974), był już dyplomowanym artystą - absolwentem Wydziału Malarstwa i Grafiki warszawskiej ASP (1966). W swoim pierwszym fachu spełniał się m.in. jako redaktor graficzny miesięcznika „Magazyn Polski”. Choć oficjalnie rozstał się z zawodem artysty plastyka, nadal wystawia namalowane przed laty obrazy. Nazwisko Falka jako reżysera „Wodzireja” (1977, Grand Prix „Złote Grono” podczas Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie) nieodłącznie wiąże się z nurtem Kina Moralnego Niepokoju. Inne jego filmy to m.in.: „Bohater roku”, „Samowolka”, „Enen”, „Joanna”.
Ostatnia modyfikacja: 2014-12-05 10:36:20 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz