Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Spotkanie z Piotrem Horzelą

Spotkanie z Piotrem Horzelą w Pub Underground

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Pub Underground - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
środa, 10 grudnia 2014
Start:
20:00
Wstęp:
bilety
Cena:
5 zł

Brałeś udział w wydarzeniu Spotkanie z Piotrem Horzelą? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Spotkanie z Piotrem Horzelą - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

Wieczór Podróżnika

16 miesięcy na Antarktydzie. Spotkanie z Piotrem Horzelą.

Blog Piotra Horzeli: http://www.phontour.pl/

Wszystko zaczęło się w Gdyni.Rosyjski statek turystyczny czarterowany przez Zakład Biologii Antarktyki zabrał na pokład ekipę techniczną, zapas jedzenia na najbliższy rok, sprzęt naukowy i ruszył w rejs na południe. Po trzydziestu dniach dotarliśmy do Argentyny, gdzie dołączyła do nas ekipa naukowa. Kolejnych dziesięć dni i na horyzoncie ukazała się Wyspa Króla Jerzego. Wiatr, śnieg, wyjątkowo duże tego roku zaspy nie ułatwiały nam rozładunku statku. Po pięciu dniach było po wszystkim, statek odpłynął. Można było usiąść w kuchni Polskiej Stacja Antarktycznej im Henryka Arctowskiego i w spokoju napić się herbaty.

Nigdy wcześniej nie widziałem nawet góry lodowej, a tu wszystko było nowe. Na krach pływały krabojady. Pingwiny śmigały po dachu zasypanej śniegiem stacji. Głuche pomruki dochodzące z oddali - które człowiek wychowany w naszych szerokościach geograficznych automatycznie brał za odgłosy burzy - były dźwiękami powstającymi podczas cielenia się lodowców.

W antarktycznym klimacie spędziłem blisko półtora roku. Pracowałem na lodowcach, pomagałem rozstawiać obozy terenowe geologom, zajmowałem się obserwacjami zwierząt z trzema gatunkami pingwinów na czele. W przerwach pomiędzy wymienionymi zadaniami gotowałem, pomagałem w remontach i utrzymaniu stacji. Nie da się tego wszystkiego dokładnie opisać, ale trochę postaram się Wam to przybliżyć podczas nadchodzącego spotkania.
Ostatnia modyfikacja: 2014-12-09 13:11:14 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz