Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Maraton Filmów Oskarowych

Maraton Filmów Oskarowych w Rzeszowskie kina

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Rzeszowskie kina - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
piątek, 20 lutego 2015
Start:
21:00
Wstęp:
bilety

Brałeś udział w wydarzeniu Maraton Filmów Oskarowych? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Maraton Filmów Oskarowych - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

MARATON FILMÓW OSCAROWYCH W KINIE ZORZA

Z okazji zbliżającej się ceremonii rozdania najważniejszych nagród filmowych, zapraszamy Państwa do Kina Zorza na Maraton Filmów Oscarowych. Spośród wszystkich nominowanych w różnych kategoriach filmów wybraliśmy na tę okazję 3. Oto one:

20 lutego

21:00
„GRA TAJEMNIC” (8 nominacji do Oscara)

Historia niezwykle utalentowanego Alana Turinga, brytyjskiego matematyka, który w kluczowym momencie II wojny światowej złamał niemiecki kod Enigma. Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego kodu, którym posługują się naziści. Ich niesamowite dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwalają położyć kres najbardziej okrutnej wojnie w historii dużo wcześniej, niż wydawało się to możliwe. Po tych wydarzeniach Turing w blasku chwały przystępuje do badań, których efektem będzie największa rewolucja naszych czasów – powstanie komputera. Mimo niesamowitych zasług, ekscentryczny geniusz wpadnie w poważne kłopoty, które doprowadzą do nieoczekiwanego zwrotu w tej fascynującej historii.

23:10
„BIRDMAN” (9 nominacji do Oscara)
Tragikomiczne perypetie aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze, a teraz próbuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Jeśli chce doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu i własnemu ego, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie. W roli głównej Michael Keaton.

01:20
„DZIKA DROGA” (2 nominacje do Oscara)

Ekranizacja bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed. Nagrodzona Oscarem Reese Witherspoon (”Spacer po linie”) w roli kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach i wyrusza na samotną wyprawę przez całe Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.
Ceny:
Karnet na 3 filmy – 30 zł przedsprzedaż / 33 zł w dniu wydarzenia
Bilet na 1 film - 12 zł przedsprzedaż / 13 zł w dniu projekcji
Ostatnia modyfikacja: 2015-01-29 08:01:17 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz