Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

R.U.T.A. + The Freeborn Brothers

R.U.T.A. + The Freeborn Brothers w Vinyl

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Vinyl - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
sobota, 7 lutego 2015
Start:
19:30
Wstęp:
selekcja, bilety
Cena:
25/30zł

Brałeś udział w wydarzeniu R.U.T.A. + The Freeborn Brothers? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

R.U.T.A. + The Freeborn Brothers - plakat
Liczba uczestników: 1

Filmy

Zdjęcia i obrazy

R.U.T.A.
The Freeborn Brothers

R.U.T.A.
Projekt powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego - założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich wykonania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł "Guma" Gumola (Moskwa), Robert "Robal" Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert "Spięty" Dobaczewski (Lao Che). Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych: lirze korbowej, fidelach płockich, suce biłgorajskiej, sazach, tradycyjnych barabanach, bębnach obręczowych, kontrabasie i pile przez plejadę osobistości muzyki folk.
R.U.T.A. - Ruch Utopii, Transcendencji, Anarchii / Reakcyjna Unia Terrorystyczno Artystowska. Radykalny klan muzyczny. Heretycka koalicja banitów, renegatów, kulturowych infamisów. Krzyk buntu z czeluści świata feudalnego, który przeminął, zmienił oblicze, ale się nie skończył. Sprzeciw wobec kasty panów i społeczeństwa niewolników.
Cztery wieki niedoli, biedy i niewolnictwa zaklęte w pandemonicznych kompozycjach. Dźwięki proste i szczere aż do krwi. Dawne instrumenty, ludowa liryka i uniwersalne przesłanie. Wiecznie aktualne. Wedle druidzkiej zasady - Prawda przeciw światu.

the Freeborn Brothers


‚Niesiemy Wam chaos! Niesiemy Wam zabawę! Chcemy zabrać Was w podróż do naszego świata, gdzie cygańskie serce spotyka amerykański folk, gdzie melodia i energia znaczy więcej niż gdziekolwiek indziej! The Freeborn Brothers są tutaj, by przynieść Wam ulgę i wytchnienie w ciężkich czasach, by uśmiech zagościł na Waszych twarzach!’ - Niko & Matt


Koncert z muzyką na żywo połączony ze zwariowanym teatrem i dziwacznym cyrkiem… jeśli myślisz, że te rzeczy wciągają wszystkich, jeśli myślisz, że to jest to… NIE! Dodaj szalone cygańskie tańce, nieskończone pokłady energii i zabawę, wtedy możesz mieć zarys tego, co dzieje się podczas koncertów FBB. Każdy występ jest inny, nie ma u nich za grosz rutyny, możesz zobaczyć ich po raz setny i nigdy się nie znudzisz.

Freeborn Brothers to Niko i Matt. Dwóch kolesi z Polski. Miłość do muzyki, potrzeba bycia na scenie i bawienia publiczności zmobilizowała ich do zorganizowania się, ruszenia w drogę i stworzenia tej niesamowitej orkiestry! Za każdym razem, kiedy zastanawiasz się, jak opisać kapelę, jaką łatkę jej przyczepić i do jakiej wrzucić szufladki i nie masz zielonego pojęcia, bo różnorodność muzyki jest tak szeroka i wielostronna, masz do czynienia z czymś unikalnym i niepowtarzalnym. Tak właśnie dzieje się, kiedy słuchasz FBB. Ta niebezpieczna mikstura kradnie ludzkie dusze w każdym miejscu, które odwiedzą.

Bezustannie koncertują po Europie, w 2014 wystąpili około 200 razy. Muddy Roots Europe Festival, Country Charro Festival czy Van Thom Weekender i Tattoo Konwent Katowice to tylko kilka z wielu miejsc, które odwiedzili w ponad 14 krajach. I na dodatek nie zwalniają tempa, plany na rok 2015 mają jeszcze bardziej ambitne- wyruszają do Brazylii i USA, no i oczywiście dalej będą jeździć po całej Europie!

Nagrali dwie płyty, pierwsza „Two Man Orchestra” nagrana w październiku 2013. Jest surowa, jest brudna i faktycznie brzmi jak dwuosobowa orkiestra. Zawiera bombę energetyczną- piosenkę „Rolling and Rolling”, „Poor Widow”znaną jako „Black Burrito Song”, czy złowieszczy walc „The Night I Die”, który podczas ich występów zamienia się w zbiorowy egzorcyzm. Druga płyta nazywa się „Gypsy Hobo Thash Grass”i ten tytuł pokazuje drogę, którą FBB zamierza iść. Więcej melodii, kawałki zagrane z sercemi i duszą. Piosenki takie jak „I See It In Your Eyes”, „Down to Hell” czy „Road Ends on Forever”są świetnym przykładem tej muzycznej ścieżki. Oba albumy są bliskie korzeni i folku, ale trudno wrzucić je do tego samego worka z tymi gatunkami… FBB budują ich własne brzmienie, które można rozpoznać wszędzie.


Bilety: 25/30pln
Przedsprzedaż:
Sklep Soplica (Rynek 10)
Ataman Shop (CH Europa 2)
Klub Vinyl (Piłsudskiego 31)
Ostatnia modyfikacja: 2015-02-05 11:25:38 przez miszczo

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz