Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Wielkie Oczy

Wielkie Oczy w Rzeszowskie kina

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Rzeszowskie kina - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
piątek, 6 marca 2015
Start:
19:00
Wstęp:
selekcja, bilety
Cena:
11 zł

Brałeś udział w wydarzeniu Wielkie Oczy? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Wielkie Oczy - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

"Wielkie oczy" to film oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane w reżyserii jednego z największych wizjonerów współczesnego kina – Tima Burtona ("Alicja w krainie czarów", "Mroczne cienie"). W rolach głównych występują nominowana do Oscara Amy Adams ("American Hustle") oraz zdobywca Oscara Christoph Waltz ("Django"). "Wielkie oczy" był jednym z najpoważniejszych kandydatów do Nagród Akademii w 2015 r.

W latach sześćdziesiątych XX wieku świat zachwyca się intrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich oczach. Autorstwo obrazów przypisuje sobie niezwykle ambitny Walter Keane. Jednak za genialnymi pracami stoi żyjąca w jego cieniu żona Margaret. Kobieta walczy o prawdę, uznanie i wyzwolenie się spod wpływu bezwzględnego despoty oraz z roli, którą narzuca jej społeczeństwo.
Film w ramach comiesięcznego cyklu „Nie przegap!” prezentującego filmy wyjątkowej urody, a mimo to w jakimś stopniu przegapione.
Ostatnia modyfikacja: 2015-02-27 12:20:49 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz