Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Oskarowy "Whiplash"

Oskarowy "Whiplash" w Rzeszowskie kina

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Rzeszowskie kina - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
wtorek, 21 kwietnia 2015
Start:
19:00
Wstęp:
bilety
Cena:
10 zł

Brałeś udział w wydarzeniu Oskarowy "Whiplash"? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Oskarowy "Whiplash" - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

OSCAROWY „WHIPLASH” W DYSKUSYJNYM KLUBIE FILMOWYM „ZORZA”

Trzymający w napięciu, wstrząsający dramat (choć ogląda się go jak thriller) psychologiczny. Młody perkusista Andrew Neyman (Miles Teller), uczeń jednej z najlepszych szkół muzycznych w kraju, trafia do klasy wybitnego nauczyciela Terence'a Fletchera (J.K. Simmons). Prowadzony przez niego zespół składa się z wybitnych młodych muzyków. Uczniowie Fletchera uchodzą za najlepszych absolwentów i właściwie od razu znajdują pracę w prestiżowych orkiestrach. Ale cena, jaką płacą za udział w zajęciach, często przewyższa ich psychiczne możliwości. Metoda Fletchera polega bowiem na psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad nimi - wszystko w imię perfekcji, sztuki, doskonałości dźwięku. Fletcher i Neyman są do pewnego stopnia tacy sami - osiągają cel za wszelką cenę. Na ekranie oglądamy zderzenie dwóch psychopatycznych osobowości, ich walkę o dominację, krew, pot, łzy, klęski i sukcesy.
„Whiplash” otrzymał kilkadziesiąt nominacji i nagród, w tym 5 do Oscara (otrzymał trzy statuetki: za najlepszą drugoplanową rolę męską, najlepszy dźwięk i najlepszy montaż).

Słowo od reżysera: „Jest mnóstwo filmów opowiadających o radości płynącej z muzyki. Ale jako młody perkusista w studenckiej orkiestrze jazzowej, odczuwałem zupełnie inne emocje. Najczęściej czułem strach. Strach związany z grą poza rytmem. Strach związany z utratą tempa. Ale najbardziej bałem się dyrygenta. Reżyserując Whiplash, chciałem zrobić film o muzyce przypominający raczej film wojenny czy gangsterski. Instrumenty miały w nim zastąpić broń, słowa być tak brutalne jak strzały, a akcja miała rozwijać się nie na polu walki, lecz w szkolnej sali prób lub na sali koncertowej.”

Prelekcję i pofilmową dyskusję prowadzą Karolina Marciszewska i Rafał Kaplita
Partnerem wydarzenia jest Pizza Hut
Serdecznie zapraszamy!
Ostatnia modyfikacja: 2015-04-03 07:09:46 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz