Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Tuk Tuk Cinema

Tuk Tuk Cinema w Pub Underground

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Pub Underground - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
czwartek, 28 maja 2015
Start:
19:00
Wstęp:
bilety
Cena:
5 zł

Brałeś udział w wydarzeniu Tuk Tuk Cinema? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Tuk Tuk Cinema - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

Czy można indyjską auto rykszę, spalinowego tuk tuka, trzy kołowe coś o 7 koniach mechanicznych przerobić na objazdowe kino? Można!
Taki był przynajmniej plan. Jeszcze rok temu.
A co zrobić, jeżeli załatwienie wszystkich pozwoleń trwa za długo, a czas czekania "zależy od wysokości łapówki"? Można zrobić to samo, ALE NA SKUTERZE! Indyskiej Hondzie o zawrotnej mocy 7 KM choć hindusi twierdzą, że to niemożliwe.
W marcu kino ruszyło wzdłuż Gangesu, najświętszej rzeki Indii, serca hinduskiej kultury i historii, z Riszikeszu do Kalkuty, jadąc jak najbliżej rzeki, odwiedzając małe wsie i wielkie miasta. 2500 kilometrów.

W ciągu 3 tygodni, aż 12 razy, udało się rozłożyć ekran (lub znaleźć białą ścianę) i zrobić polskie kino. Pełne Bolka i Lolka oraz Reksia. TukTuk Cinema, to wesoły projekt podróżniczy, przybliżający innym polski humor i kulturę. Pokazujący innym to przy czym my sami kiedyś się bawiliśmy. Projekt, który trwa nadal ciągnięty przez hinduskich przyjaciół zafascynowanych pomysłem.

Robert "Robb" Maciąg o sobie:
Mam 41 lat i od 18 jeżdżę po świecie. Autostopem, rowerem czy samolotem. Na rok, na półtora lub na kilka dni. Daleko i blisko. Nie ma to dla mnie większego znaczenia, byle tylko spotkać człowieka i czegoś się nauczyć.
Lubię spotykać ludzi i opowiadać później o nich. Napisałem o nich kilka książek podróżniczych, więc z TukTukCinema powstanie prawdopodobnie kolejna.
Byłem w Indiach już kilka razy, ale jeszcze nigdy z kinem :-)

www.robbmaciag.pl
www.ku-sloncu.org
www.facebook.com/TukTukCinemaIndia
Ostatnia modyfikacja: 2015-05-25 06:28:06 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz