Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Henry David's Gun

Henry David's Gun w Pub Underground

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Pub Underground - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
poniedziałek, 9 listopada 2015
Start:
20:00
Wstęp:
selekcja, bilety

Brałeś udział w wydarzeniu Henry David's Gun? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Henry David's Gun - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

Lubisz muzykę filmową, akustyczną? Taką w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver? Posłuchaj zatem Henry David’s Gun! Warto!

Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Pozostaje w nim wierny czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki.

Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henry David’s Gun nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem. Nagrywane w pomieszczeniach drewnianego wiejskiego domu kompozycje nie obfitują w stricte rockowe, agresywne zagrania, towarzyszą im natomiast specyficzny puls oraz utopione w głębokich pogłosach, niemalże baśniowe brzmienia przywodzące na myśl twórczość takich artystów jak choćby Foreign Fields, Bon Iver czy nawet Nick Cave.

To utwory o brudnym, zmieszanym z błotem i roztapiającym się śniegu, o przemianie i odrodzeniu, rześkim, krystalicznie czystym powietrzu trafiającym wprost do płuc. O szczęściu, paradoksalnie płynącym z trudu i wysiłku.

Posłuchajcie!

www.henrydavidsgun.bandcamp.com

https://www.facebook.com/henry.davids.gun?fref=ts

https://http://youtu.be/ktElrsPbTUM

https://http://youtu.be/mNu4tH0pEGk
Ostatnia modyfikacja: 2015-08-10 13:22:12 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz