Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Babu Król

Babu Król w Pub Underground

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Pub Underground - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
czwartek, 17 grudnia 2015
Start:
20:00
Wstęp:
selekcja, bilety
Cena:
20/30 zł

Brałeś udział w wydarzeniu Babu Król? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Babu Król - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

Babu Król to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia (znanych m. in. z projektów Pogodno i Bajzel), do których niedawno dołączyła Zosia Chabiera. Ten pierwszy, to człowiek orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie. Bąbel czyli Zosia Chabiera to skrzypaczka o wspaniałym głosie i niezwykłym talencie scenicznym.
Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorska muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania big-bitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.
Przez ostatnie dwa lata pracowali nad druga płytą zatytułowaną „Kurosawosyny”, która ukazała się wiosną 2015 r. Do nagrania nowego materiału zaprosili Joannę Sokołowską (znaną autorkę muzyki teatralnej, śpiewaczkę i performerkę), Antoniego „Ziuta” Gralaka (wybitnego polskiego trębacza jazzowego), Dariusza Sprawkę (jednego z najlepszych puzonistów w naszym kraju) oraz Aleksandra Orłowskiego (młodego wirtuoza perkusji). W odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, druga brzmi orkiestrowo i przestrzennie. Zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodować kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady. Zapraszamy do podróży!

www.babukrol.art.pl
www.facebook.com/BabuKrol

https://http://youtu.be/9LFFnBgeD2U
https://http://youtu.be/jNBJQoa8zxU
https://http://youtu.be/5c3vvmDmG-s
Ostatnia modyfikacja: 2015-09-17 12:05:57 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz