Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Rusychi

Rusychi w Mikrofon

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Mikrofon - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
sobota, 19 września 2015
Start:
21:00
Wstęp:
darmowy, selekcja

Brałeś udział w wydarzeniu Rusychi? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Rusychi - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

Rusychi (Rusyczi) – ukraiński zespół folkowy, pochodzący z Bilhorod Dnistrowskyj (Odessa region). Pierwszy występ zespołu odbył się w 2005 roku.
Już od 10 lat zespół pragnie zachować niepowtarzalność dawnej muzyki ukraińskiego narodu i przenieść ją w czasy współczesne.
Głównym celem i misją zespołu „Rusychi” jest popularyzacja muzyki ludowej oraz połączenie kultury przeszłości z przyszłością.
Repertuar stanowią ballady oraz obrzędowe, jaskrawe instrumentalne projekty muzyki gór, stepów i morza z wykorzystaniem m.in. elementów rocku, funku, reggae, country, popu. W programie zespołu są także polskie pieśni ludowe oraz piosenki z różnych krajów. Podstawę repertuaru stanowi dawna muzyka z elementami dzisiejszych rytmów i harmonii.
Zespół bierze udział w rozmaitych imprezach artystycznych, akcjach charytatywnych, wymianach, wystawach artystycznych, projektach edukacyjnych, festiwalach, koncertach, dniach muzyki folkowej. Występował w Polsce, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, na Łotwie, w Szwajcarji, w Moldowie i w Rosji. W 2009 roku „Rusychi” wystąpili na jednym z największych muzycznych festiwali świata - Przystanek Woodstock (Polska).

Bogdan Nikiruj – wokal, skrzypce, sopiłka (różne rodzaje), okaryna, lider zespołu. Jaroslav Liashok– gitara basowa Ishkova Iryna - wokal Ivan Plugatariov- gitara Mykola Zhurenko – wokal,gitara

https://www.facebook.com/rusychi
Ostatnia modyfikacja: 2015-09-18 07:48:12 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz