Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Bajzel

Bajzel w Pub Underground

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Pub Underground - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
czwartek, 3 marca 2016
Start:
20:00
Wstęp:
selekcja, bilety
Cena:
15/25 zł

Brałeś udział w wydarzeniu Bajzel? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Bajzel - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

BAJZEL - to niespokojny, artystyczny duch, który sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar granych oraz wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę do złudzenia brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Jego charyzmatyczne występy, przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce. Muzyk ma na swoim koncie cztery świetnie przyjęte płyty.

Debiutanckim albumem „Bajzel” [Biodro, 2007] wyznaczył swoją alternatywną, muzyczną drogę, wokół której stale krąży. Na drugiej płycie „Miłośnij” [Biodro Records, 2009] znajdziemy dojrzałe, osobiste i przemyślane kompozycję. Następczyni, czyli „Mała Wulagaria” [Mystic Production, 2011] jest kontrą zawierająca niestandardowe zestawienia różnorodnych styli oraz zadziorne teksty, będące opisem świata z zakrapianym, ciętym dowcipem. Czwarta płyta „GinkGo” [wydanie własne, 2013] to staranny zbiór zarejestrowanych momentów i objawień oraz kosmicznych odjazdów wydanych w książce zielarskiej. Zarówno na płytach jak i koncertach można dostrzec, że Bajzel to nic innego jak starannie zaplanowany wulkan energii oraz twórca nieokreślonych stylów muzycznych.

Bajzel zagrał już kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Towarzyszył też na trasach różnych zespołów m.in.: Lao Che, Pogodno, Kasia Nosowska, Baaba, Tymon&Transistors. Występował na festiwalach takich jak Heineken Opener, Off-Festiwal czy SXSW w Austin (USA). Klip do piosenki „Window” promujący pierwszy album "Bajzel" [Biodro Records, 2008], który został zrealizowany w San Francisco, otrzymał nagrodę na Yach Film Festiwal 2008 za najlepszą reżyserię. Piosenka "Window" znalazła się również na składance amerykańskiej edycji Woodstock Film Festival 2008. W 2010 roku klip do piosenki „Nie Znikaj” został uhonorowany nagrodą Grand Prix na festiwalu Yach Film 2010. Piosenki Bajzla można usłyszeć również na polskich składankach takich jak „We Are From Poland Vol.2”, „AlternativePop Vol.1” czy „OffSesje 1” (nagranej w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej). W 2011 Bajzla zaproszono do nowojorskiego studia MTV Iggy, w którym został nagrany jego występ. Dodatkowo od 2011 roku razem z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem [Pogodno] tworzą duet Babu Król, z którym również stale koncertują.

https://http://youtu.be/HkSOGeCKNvY
https://http://youtu.be/EiVyrvseocY
https://
Bajzel - Zabawki (official video)Odtwórz

» Bajzel - Zabawki (official video)

"Zabawki" to pierwszy singiel promujący płytę Bajzla "Mała Wulgaria". Teledysk stworzony został przez plastyczkę Monikę Kuczyniecką. Artystka, która nominowana jest do nagrody Fryderyki 2010 za oprawę graficzną płyty Czesław Śpiewa „Pop", t...https://web.facebook.com/BajzelBajzel/?fref=ts
Ostatnia modyfikacja: 2016-01-21 14:27:49 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz