Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Rowerowy Rock’n’roll przez Polskę

Rowerowy Rock’n’roll przez Polskę w Pub Underground

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Pub Underground - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
środa, 16 marca 2016
Start:
20:00
Wstęp:
selekcja, bilety
Cena:
5 zł

Brałeś udział w wydarzeniu Rowerowy Rock’n’roll przez Polskę? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Rowerowy Rock’n’roll przez Polskę - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

Rowerowy Rock’n’roll przez Polskę - 3166 kilometrów przygody. Spotkanie ze Zdzichem Rabendą

Po kilku latach zwiedzania odległych kontynentów postanowiłem po raz kolejny wyruszyć w drogę. Tym razem mój wybór padł na niezwykły i piękny kraj, który ciągle skrywa w sobie wiele tajemnic - Polskę.

W tym celu wraz z nadejściem lata wsiadłem na rower i wyruszyłem wzdłuż granic swojej ojczyzny. W przeciągu 40 dni przejechałem 3166 kilometrów przez terytorium 13 województw i ośmiu Parków Narodowych. Jako, że trasa przebiegała przede wszystkim wzdłuż granic państwowych po drodze odwiedziłem również Białoruś, Litwę, Niemcy i Czechy, a nawet na kilka minut wkroczyłem nielegalnie na terytorium Rosji.

W tym czasie zrozumiałem, że Polska jest zupełnie innym krajem niż dotychczas sądziłem, w którym można znaleźć nie tylko piękną przyrodę, ale przede wszystkim fascynujące historie i ludzi dających żywe świadectwo wielokulturowej historii Polski. Zapraszam do wspólnego przebycia tej drogi. Przemierzymy niekończące się plantacje tytoniu i chmielu na Lubelszczyźnie, trafimy przypadkiem na festiwal sztuki tuż pod białoruską granicą, poznamy przedstawicieli różnych religii (prawosławnych, unitów, muzułmanów i katolików) żyjących tutaj od setek lat. Odkryjemy sekrety Puszczy Knyszyńskiej, przemierzymy całe wybrzeże Bałtyku, trafimy na Przystanek Woodstock oraz przebijemy się przez góry na południu kraju zdobywając na rowerze najwyższy szczyt Karkonoszy. Nie obędzie się bez niespodziewanych zwrotów akcji, chwil zwątpienia, poważnych, awarii sprzętu i bezinteresownej dobroci ze strony przypadkowo spotkanych ludzi.


Zdzich Rabenda – tyszanin, z natury włóczęga, z wyboru antropolog i animator kultury. W tej chwili ma za sobą ponad 50 odwiedzonych krajów i sporo ambitnych planów na przyszłość. Autor bloga Takie Tam z Tripa (http://takietamztripa.pl/ https://www.facebook.com/takietamztripa )

Na co dzień prowadzi firmę TYŚ WIDZIOŁ ( www.tyswidziol.pl ) zajmującą się szkoleniami i prelekcjami o tematyce podróżniczej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Choć szczegółowo planuje każdy wyjazd, w podróży staram się omijać udeptane ścieżki wyznając zasadę „miej koniec języka za przewodnika”. Zawsze przekraczam własną strefę komfortu szukając autentycznych spotkań z ludźmi i ich kulturą oraz miejscami, w których żyją. W tym celu zazwyczaj jako środek transportu wybieram autostop, rower, lub piesze wędrówki. Obecnie mam za sobą ponad 50 odwiedzonych krajów na trzech kontynentach i sporo ciekawych planów na przyszłość. Uwielbiam jazdę na rowerze, samotną wspinaczkę wysokogórską, fotografię, piłkę nożną, street art, gotowanie i dziką przyrodę.
Ostatnia modyfikacja: 2016-03-10 15:01:02 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz