Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

Kazik & ProForma

Kazik & ProForma w LUKR

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub LUKR - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
środa, 16 marca 2016
Start:
21:00
Wstęp:
selekcja, bilety
Cena:
59/70 zł

Brałeś udział w wydarzeniu Kazik & ProForma? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

Kazik & ProForma - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

Jedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce, a być może i na świecie, już w marcu wraz z Kazikiem zagra koncert w LUKR!

Jak to się zaczęło?
W marcu 2012 Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego. Podczas koncertu zaowocował projekt wspólnego koncertowania złożonego z piosenek taty oraz kilu piosenek Kazika rzadko, bądź nigdy nie granych na żywo. Ostatecznie kolejne koncerty w tym składzie odbywały się już jako pełnoprawny projekt Kazik & Kwartet ProForma.
Nagrany w 2015 r. album „Wiwisekcja” Kazika Staszewskiego z Kwartetem ProForma zawiera m.in. utwory z najpopularniejszych albumów w dyskografii Kazika. Mowa tu o utworach z solowych płyt Kazika, piosenkach Stanisława Staszewskiego - ojca Kazika, jak również o innych z twórczości zespołu Kult, których zespół nie wykonuje zazwyczaj na koncertach.

Kwartet ProForma koncentrują się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności mają w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego.
Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa (w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego) oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa, w autorskich tłumaczeniach Przemysława Lembicza. Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina, różne instrumenty perkusyjne oraz od 2012 r. perkusja.

Kazik & Kwartet ProForma
LUKR
Koncert: 16.03.2016r, godz. 21
Bilety do nabycia poprzez stronę www.lukr.club oraz w Punkcie Info Millenium Hall.
Bilety w cenie 59 zł do dn. 29 lutego, od dn. 1 marca w cenie 70 zł
Ostatnia modyfikacja: 2016-03-02 11:47:39 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz