Zaloguj sięZarejestruj się

lub
zaloguj się używając

Położenie:

Cała Polska

KineDok - "Tak Daleko, Tak Blisko"

KineDok - "Tak Daleko, Tak Blisko" w Pub Underground

wydarzenie przeszłe

Miejsce:
Klub Pub Underground - Rzeszów - logo
Rzeszów
Data:
środa, 25 maja 2016
Start:
20:00
Wstęp:
darmowy, selekcja

Brałeś udział w wydarzeniu KineDok - "Tak Daleko, Tak Blisko"? Dopisz się do listy gości i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami na jego temat!

KineDok - "Tak Daleko, Tak Blisko" - plakat
Liczba uczestników: 0

Filmy

Zdjęcia i obrazy

Film ukazuje zwyczajne życie i codzienne problemy, z jakimi borykają się rodziny dzieci autystycznych. Pokazując relacje między dziećmi a rodzicami, reżyser próbuje w nowy sposób spojrzeć na schorzenie, jakim jest autyzm. Stara się obalić stereotypy związane z tą chorobą, pokazuje punkt widzenia rodziców, ale również miłość między osobami autystycznymi. Film nie opiera się na dialogach czy wyznaniach, pokazuje raczej konkretne, autentyczne sytuacje, które zestawione ze sobą tworzą zaangażowaną opowieść. Film realizowany był w ciągu siedmiu lat, w koprodukcji ze słowacką organizacją non-profit Andreas Autism Centre, która oferuje rodzinom dotkniętym autyzmem pomoc w diagnozowaniu i radzeniu sobie z chorobą.

tytuł oryginalny: Tak ďaleko, tak blízko
tytuł polski: Tak daleko, tak blisko

Czas: 80
Reżyser: Jaro Vojtek
Oryginalny język: słowacki
Rok: 2014
Kraj: Słowacja
Producent: Barbara Harumová Hessová
Produkcja: AH production Andreas RTVS
Dystrybucja: AH production

***

KineDok Polska to unikalny międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego, zrzesza kilka krajów europejskich: Czechy, Słowację, Chorwację, Rumunię, Węgry, Polskę i Norwegię.
W ramach tego projektu w Underground Pub nieodpłatnie dla publiczności będą pokazywane filmy wybrane przez ekspertów KineDok. W ciągu roku obejrzymy 15 europejskich filmów dokumentalnych z wszystkich krajów biorących udział w projekcie. Głównym organizatorem KineDok jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Ostatnia modyfikacja: 2016-05-18 07:03:34 przez izolkaa

Shoutbox

Zaloguj się aby napisać komentarz